Źródłem problemów – konflikt rodziców z przedszkolem

Źródłem problemów może być konflikt rodziców z przedszkolem. Tak było w przypadku rodziny, która w styczniu zgłosiła się po pomoc do naszej Fundacji. Zaczęło się niewinnie - rodzice odbierając dziecko z przedszkola zauważyli, że jest podrapane i zwrócili się do wychowawczyni o wyjaśnienie. Następnego dnia dziecko bez wiedzy i zgody rodziców zostało przesłuchane przez psychologa współpracującego z placówkę. Chłopczyk w trakcie rozmowy przyznał, że czasami bije się z bratem, a tacie zdarza się ukarać ich za to klapsem. To wystarczyło, by wdrożyć procedurę Niebieskiej Karty.

Niestety podejmowane przez rodziców próby wyjaśnienia całej sytuacji z psychologiem nic nie dały. Rodzice na zmianę byli wzywani przez zespół interdyscyplinarny na dalsze przesłuchania, które miały na celu udowodnić przemoc w rodzinie. W międzyczasie w domu rodziny pojawił się kurator skierowany przez sąd, by przeprowadził wywiad środowiskowy. Minęło kilka miesięcy, a cała sprawa nadal opiera się na domysłach. Żaden z urzędników nie udowodnił, że jakakolwiek przemoc miała miejsce w ich domu.

----------------

Pomoc świadczona jest całkowicie bezpłatnie.
Wszyscy, którzy chcą pomóc w funkcjonowaniu Telefonu Wsparcia mogą 
przekazać darowiznę w dowolnej kwocie lub zadeklarować regularne wsparcie, co pozwoli nam stabilnie planować dalsze działania.

28 2490 0005 0000 4500 2748 0168
Fundacja Rzecznik Praw Rodziców
ul. Steinhausa 2/52, 02-747 Warszawa

Możliwe są też wpłaty on-line przez Dotpay
z tytułem "Darowizna na cele statutowe'', z dopiskiem "Telefon Wsparcia''

Wesprzyj nas