Z Wiceminister Zdrowia o poradach laktacyjnych

Komunikat o błędzie

Warning: ini_set(): A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/zaranski/ftp/nowarzecznik/includes/bootstrap.inc).

W ministerstwie zdrowia rozmawialiśmy na temat pomocy matkom, które chcą karmić naturalnie a napotykają na rozmaite trudności. Wiadomo że prawie co piąta matka w Polsce karmi dziecko nie dłużej niż do 2 miesiąca życia, co jest niepokojące, choćby ze względu na niższą odporność tych dzieci na choroby zakaźne. Postulowaliśmy zwiększenie dostępności porad laktacyjnych, za które dziś wiele matek musi po prostu płacić.

Podzieliliśmy się również doświadczeniami naszej fundacji prowadzącej akcję dla mam ,,Mama nie jest sama'' a od października również infolinię pomocową z poradami laktacyjnymi, z dyżurem wybitnego eksperta ds laktacji Elżbiety Bartha, założycielki pierwszej poradni laktacyjnej w Polsce.

Przekazaliśmy też zaniepokojenie głosem ministra, który w sprawie rodziców z Białogardu wypowiadał się wyraźnie po stronie lekarzy, którzy w naszej opinii złamali prawa rodziców i dziecka w delikatnym okresie po porodzie. Zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w pracach zespołu  ustalającego nowe standardy opieki okołoporodowej.

W spotkaniu z wiceminister Zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko brał udział Tomasz Elbanowski, wiceprezes fundacji i Elżbieta Bartha, ekspert Fundacji.

Wesprzyj nas