Wniosek o przywrócenie terminu składania deklaracji

Komunikat o błędzie

Warning: ini_set(): A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/zaranski/ftp/nowarzecznik/includes/bootstrap.inc).

Uwaga rodzice! Jeśli w Waszej gminie minął już czas składania deklaracji kontynuowania przedszkola, a Wy nie zrobiliście tego, ponieważ dyrekcja przedszkola lub władze gminy wprowadzały Was w błąd, macie prawo wnioskować o przywrócenie terminu! Należy wskazać, że informowano Was, że nie macie prawa pozostawić dziecka w tej samej placówce i dopiero teraz dowiedzieliście się, że zgodnie z prawem możecie wnioskować o kontynuację edukacji przedszkolnej w tej samej placówce. Skorzystajcie z przygotowanego wzoru, dostosowując treść do konkretnej sytuacji, z jaką się spotkaliście: TUTAJ

Do wniosku o przywrócenie terminu należy złożyć deklarację kontynuowania przedszkolnego przez Wasze dziecko (można skorzystać z uniwersalnego wzoru TUTAJ). 

Co zrobić w razie odmowy przywrócenia terminu? W przypadku postanowienia dyrektora o odmowie przywrócenia terminu na podstawie art. 59 par. 1 kpa służy zażalenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia dyrektora. Zażalenie wnosi się za pośrednictwem organu (dyrektora).

---------------

Możemy działać tylko dzięki Twojemu wsparciu! Twoja pomoc jest ważna.
 
Prowadzimy bezpłatne infolinie ekspertów i inne formy pomocy rodzicom. Jeżeli możesz wesprzyj nasze działania.
28 2490 0005 0000 4500 2748 0168
Fundacja Rzecznik Praw Rodziców
ul. Steinhausa 2/52, 02-747 Warszawa

 
Możliwe są też wpłaty on-line przez Dotpay
Wesprzyj nas