Szybkie wyroki sądu tylko podczas odbierania dzieci, a odwrotnie już nie

Samotna matka z trójką dzieci. Kobieta jest wychowanką domu dziecka. Dwoje starszych dzieci (5 i 7 lat) zostało umieszczone w rodzinie zastępczej. Najmłodsze dziecko (1 rok) jest przy matce. Powodem zabrania dzieci było pogorszenie stanu zdrowia matki i konieczność hospitalizacji. Kobiecie zaproponowano umieszczenie dwójki dzieci w rodzinie zastępczej, tylko na czas pobytu w szpitalu.

Obecnie kobieta jest już zdrowa. Po powrocie ze szpitala zmieniła mieszkanie. Niestety dzieci nadal przebywają w pieczy. Decyzja sądu budzi spore wątpliwości - jeśli matka nie zagraża najmłodszemu dziecku i prawidłowo się nim opiekuje, to z dwójką starszych również jest w stanie sobie poradzić. Biorąc pod uwagę bardzo powolne działanie sądu, dobro dzieci, ich stan psychiczny oraz konsekwencje dla ich rozwoju nie są brane pod uwagę.

Decyzja o odebraniu dzieci zapadła w ciągu 24 godzin, ale zmiana sytuacji prawnej małoletnich trwa miesiącami. Brak poczucia bezpieczeństwa sprawia, że dzieci żyją w ciągłym lęku i czują się zagubione w niezrozumiałej dla nich sytuacji. Kobieta walczy o powrót maluchów do domu próbując udowodnić, że jest dobrą mamą.

Po interwencji naszej Fundacji zostały rozszerzone kontakty z dziećmi. Teraz matka może zabierać je na każdy weekend do domu. Jest nadzieja, że kolejna rozprawa zakończy zakończy się dla rodziny sukcesem i dzieci na stałe wrócą do domu.

-------------------------

Pomoc świadczona jest całkowicie bezpłatnie.
Wszyscy, którzy chcą pomóc w funkcjonowaniu Telefonu Wsparcia mogą 
przekazać darowiznę w dowolnej kwocie lub zadeklarować regularne wsparcie, co pozwoli nam stabilnie planować dalsze działania.

28 2490 0005 0000 4500 2748 0168
Fundacja Rzecznik Praw Rodziców
ul. Steinhausa 2/52, 02-747 Warszawa

Możliwe są też wpłaty on-line przez Dotpay
z tytułem "Darowizna na cele statutowe'', z dopiskiem "Telefon Wsparcia''

Wesprzyj nas