Straciła dziecko, bo brakuje systemowego wsparcia dla ofiar alkoholików

Do Fundacji zadzwoniła zrozpaczona kobieta z województwa śląskiego, której rozpadła się rodzina. Stosując się ściśle do zaleceń sądu i pracowników socjalnych odeszła od męża alkoholika. Sąd nakazał kobiecie odseparowanie od męża i udanie się na terapię dla współuzależnionych. Z względu na bezpieczeństwo dziecka i swoje, wykonała wszystkie zarządzenia sądu.

Paradoksalnie, po rozstaniu z mężem alkoholikiem sytuacja życiowa kobiety pogorszyła się jeszcze bardziej. Pojawiły się kłopoty finansowe oraz mieszkaniowe. W związku z tym, złożyła wniosek o mieszkanie socjalne, ale zanim został rozpatrzony odebrano jej jedynego syna. Sąd w uzasadnieniu napisał, że matka nie potrafi zapewnić dziecku należytych warunków.

W tym czasie kobieta straciła również pracę. Od dłuższego czasu nie ma gdzie mieszkać, tuła się po schroniskach. Niestety dzisiaj żałuje, że odeszła od męża, bo choć nadużywał alkoholu to zapewniał jej utrzymanie, mieszkanie i mogła opiekować się dzieckiem. Z powodu braku lokalu i braku pracy kobieta nie może zabrać dziecka nawet na urlop z domu dziecka.

---------------------

Pomoc świadczona jest całkowicie bezpłatnie.
Wszyscy, którzy chcą pomóc w funkcjonowaniu Telefonu Wsparcia mogą 
przekazać darowiznę w dowolnej kwocie lub zadeklarować regularne wsparcie, co pozwoli nam stabilnie planować dalsze działania.

28 2490 0005 0000 4500 2748 0168
Fundacja Rzecznik Praw Rodziców
ul. Steinhausa 2/52, 02-747 Warszawa

Możliwe są też wpłaty on-line przez Dotpay
z tytułem "Darowizna na cele statutowe'', z dopiskiem "Telefon Wsparcia''

Wesprzyj nas