Prosimy Prezydenta o weto Ustawy o POZ

Komunikat o błędzie

Warning: ini_set(): A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time in drupal_environment_initialize() (line 692 of /home/zaranski/ftp/nowarzecznik/includes/bootstrap.inc).

(13.11.17) Zwróciliśmy się do Prezydenta RP o zawetowanie ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej. Prośbę przekazaliśmy na spotkaniu z doradcą Prezydenta ds zdrowia, Konradem Dziobkiem, Sekretarzem Narodowej Rady Rozwoju. Rozmowa była dobra, uzyskaliśmy zapewnienie, że nasz głos dotrze do Prezydenta, który w ciągu 21 dni musi podjąć decyzję o podpisaniu Ustawy.
Ustawa o POZ zawiera uderzające w prawa rodziców zapisy o współdziałaniu pielęgniarki szkolnej, lekarzy przychodni, organizacji prozdrowotnych oraz instytucji państwa, z pominięciem rodziców. Zastrzeżenia budzi duży zakres przekazywanych informacji na temat zdrowia dziecka, swoboda działania wobec dziecka bez udziału rodziców a także powiązanie z kolejnymi przepisami, które przygotowuje już Minister Zdrowia, wzmacniającymi system kontroli nad rodziną we współpracy z opieką społeczną, w ramach Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (która pozwala odbierać dzieci bez wyroku sądu).
Treść naszego pisma z prośbą o weto


Nasze działania w tej sprawie:
Nasza publicystyka: Ręce precz od rodziców!
Nasze zastrzeżenia do Ustawy o POZ Ustawy o zdrowiu dzieci i młodzieży szkolnej + Tekst założeń nowych przepisów
Spotkanie z Wiceminister Zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko
Rozmowa w Polskim Radio 14.11.17
Spotkanie z doradcą Prezydenta ds. Społecznych

 


 

 

Wesprzyj nas