O zmianę złego prawa

(8.03.2018) Rozmawialiśmy dziś w ministerstwie rodziny, na kolejnym roboczym spotkaniu z minister Elżbieta Bojanowską, na temat zmian w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. W spotkaniu z wiceminister Elżbietą Bojanowską i dyrektor Krystyną Wyrwicką wzięły udział prezes fundacji Karolina Elbanowska i koordynatorka Telefonu Wsparcia Rodzicow zagrożonych odebraniem dzieci Marzena Kąkała. Rozmowy dotyczyły szczegółowych zapisów związanych z procedurą odebrania dziecka czy prawa rodziców do obrony. Mamy nadzieję że nowelizacja ustawy zostanie wkrótce przekazana do dalszych prac.
W Polsce od 8 lat obowiązuje prawo na mocy dziecko może stracić każdy i to bez wyroku sądu, nawet na podstawie niesprawdzonego donosu czy złej woli urzędnika. Pomagamy rodzinom, w których życie państwo wkroczyło właśnie taki brutalny sposób. Każdego dnia w Polsce bez wyroku sądu odbierana jest kolejna trójka dzieci!

Od wielu miesięcy zabiegamy o zmianę tego antyrodzinnego prawa. Mamy ogromna nadzieje ze już wkrótce będziemy mogli powiedzieć, że rodziny stały się bardziej bezpieczne, że pracownik socjalny nie będzie miał nad nimi nieograniczonej władzy, i że dzieci nie będą bezdusznie wyrywane z rak matek tak jak to się stało na przykład w rodzinie Klaudii Rajchert.
O konieczności zmiany prawa piszemy w tekście: Nadopiekuńcze państwo
Wszystkim którzy uważają, że urzędnik powinien mieć prawo zabrać dziecko nawet jeśli czasem się pomyli, polecamy lekturę Sprawozdań z działania Telefonu Wsparcia Rodzicow zagrożonych odebraniem dzieci


Poprzednie spotkanie:
W ministerstwie rodziny z Zakopanem

Przekaż 1 %! i zmień z nami złe prawo 

KRS 0000347294

Wesprzyj nas