Niebieska Karta przez niewłaściwą diagnozę psychologa

Rodzina, której tym razem udzieliliśmy wsparcia cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku lokalnym. Jeden z synów od pewnego czasu jest pod opieką lekarzy specjalistów z powodu agresywnych zachowań. Rodzice nie radząc sobie z napadami złości siedmiolatka, udali się po pomoc do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Tam psycholog zaproponowała terapię rodzinną. Podczas jednego ze spotkań chłopiec nudząc się, zachowywał się agresywnie w stosunku do ojca. Chcąc powstrzymać syna, objął go oburącz za ramiona i przytrzymał, po czym posadził na krześle i nakazał grzecznie siedzieć. Pani psycholog odebrała zachowanie ojca jako przemoc i założyła mu Niebieską Kartę.

Na drugi dzień rodzinę odwiedziła policja, a kilka dni później do drzwi zapukał kurator. W pierwszej kolejności urzędnik wypytał rodziców, jaki jest ich stan zdrowia, ile zarabiają, gdzie pracują, a następnie przeprowadził na osobności rozmowę z dziećmi. W związku z podejrzeniem ojca o stosowanie przemocy wobec rodziny, sąd (bez udziału rodziców) ustanowił na sprawie karnej, kuratora dla dzieci w celu reprezentowania ich interesów.

-----------------

Pomoc świadczona jest całkowicie bezpłatnie.
Wszyscy, którzy chcą pomóc w funkcjonowaniu Telefonu Wsparcia mogą 
przekazać darowiznę w dowolnej kwocie lub zadeklarować regularne wsparcie, co pozwoli nam stabilnie planować dalsze działania.

28 2490 0005 0000 4500 2748 0168
Fundacja Rzecznik Praw Rodziców
ul. Steinhausa 2/52, 02-747 Warszawa

Możliwe są też wpłaty on-line przez Dotpay
z tytułem "Darowizna na cele statutowe'', z dopiskiem "Telefon Wsparcia''

Wesprzyj nas