Nadgorliwość jest gorsza od...

Szpital sw Zofii w specjalnie wydanym oświadczeniu tłumaczy się z drastycznego pogwałcenia praw rodziców, jakiego się dopuścił. Przywołuje art. 34 ust. 6 Ustawy o zawodzie lekarza, który mówi o sytuacji "niebezpieczeństwa utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała bądź ciężkiego rozstroju zdrowia". 
Jednak to nie był ten przypadek. Dziecko urodziło się zdrowe a proponowane zabiegi nie miały poprawić jego stanu. Były to zabiegi profilaktyczne. Podawanie witaminy K jeszcze niedawno nie było standardem. Zaryzykujemy stwierdzenie, że prawdopodopodobieństwo krwotoku jest takim przypadku wielokrotnie mniejsze niż ryzyko urazu w czasie wypadku w czasie powrotu dziecka samochodem do domu. Pediatra dr Teresa Kibalenko - Nowak, 
ekspert naszej Fundacji z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem pracy m in na oddziałach noworodkowych, podkreśla, że nigdy nie spotkała się z krwotokiem wewnętrznym noworodka i że podanie wit K nie stwarza zagrożenia dla zdrowia dziecka. Tym bardziej wkrapianie drażniącego azotanu srebra czyli archaiczny zabieg Credego, który jest wykonywany z automatu jako profilaktyka dla dzieci matek chorych na rzeżączkę. Krajowy konsultant ds neonatologii przyznała, że tańsze jest wykonywanie go u dzieci matek zdrowych niż badanie wszystkich kobiet w kierunku rzeżączki.
Zagrożeniem dla dziecka jest natomiast podawanie jego matki do sądu w pierwszej dobie po porodzie! Działanie przedstawicieli szpitala nie wygląda na troskę o dziecko ale na asekuranctwo z kompletnym zlekceważeniem praw rodziców. Chyba nikt nie spodziewał się tego po tak popularnej wśród rodziców placówce.

Pismo szpitala do sądu i postanowienie sądu


---
Przekaż 1 % na ochronę praw rodziców w Polsce
KRS 0000347294
Rozlicz z nami PIT - pobierz bezpieczny, darmowy program do rozliczeń

Wesprzyj nas