Nadal chcesz otrzymywać 500+? Od 1 sierpnia powinieneś złożyć nowy wniosek

Pierwszy okres programu 500 Plus trwa od 1 kwietnia 2016 do 30 września 2017 roku. Jeżeli osoby, którym przyznano świadczenie nadal chcą z niego korzystać, muszą ponownie złożyć dokumenty. Od sierpnia rozpocznie się przyjmowanie wniosków na tzw. nowy okres zasiłkowy.

Wniosek o wypłatę świadczenia powinni złożyć opiekunowie dzieci, którym już raz przyznano świadczenie, a nie tylko rodzice chcący dołączyć do tego programu. Ponowne złożenie wniosku konieczne jest dla zachować ciągłość w otrzymywaniu 500+. Beneficjenci, którzy tego nie zrobią, stracą wsparcie.

Wnioski składamy, tak jak w roku ubiegłym, czyli osobiście w gminie, w Urzędach Miast, ośrodkach pomocy społecznej lub drogą elektroniczną. Wnioski przez internet możemy złożyć za pomocą portalu ministerstwa – Empatia oraz poprzez bankowość elektroniczną.

Przygotowaliśmy zaktualizowaną wersję poradnika o zasadach przyznawania i wypłaty świadczeń wychowawczych. Znajdują się w nim między innymi: wzory nowych formularzy, informacje o wymaganych dokumentach, terminach wypłaty i zasadach obliczania dochodu przy świadczeniu na pierwsze dziecko - 500+ PORADNIK DLA RODZICÓW

Wesprzyj nas