List: Catering we wszystkich szkołach to najgłupszy pomysł tego rządu


Cześć,

W tekście "Wprost": Anna Zalewska chce zmienić szkolne stołówki przeczytałem:
Opcja rezerwowa zakłada, że w szkołach przeprowadzone zostaną konkursy, w których wybrana zostanie gwarantująca kompleksową obsługę firma cateringowa. Zwycięzca konkursu miałby nie tylko dostarczać posiłki, ale też doposażyć szkołę w kuchnię i stołówkę.
Czytaj: opcja rezerwowa zostanie zrealizowana w tylu szkołach, w ilu się tylko da. Przetarg wygra ten, który weźmie najmniej pieniędzy. Będzie musiał doposażyć szkołę w kuchnię i stołówkę.
Czytaj: zrobi to jak najtaniej, a żeby nie stracić, dodatkowo obniży jakość potraw. Nie można do tego dopuścić. Budowanie stołówek to zadanie samorządu i państwa.
Wpuszczenie jakiegokolwiek prywaciarza skończy się tym, że spora część środków przeznaczanych na obiady będzie przeznaczana na lexusa właściciela “firmy cateringowej” a produkty będą przygotowywać przypadkowi, najtańsi ludzie z przypadkowych, najtańszych produktów, bo w tym kraju tak było, jest i będzie zawsze.
Ale kilkanaście tysięcy szkół to gigantyczny biznes do zrobienia. Czy jest już “kandydat” na obsługę szkół? Nie wiem. Ale stawiam na to, że jest.

To jest w ogóle jakiś chory pomysł: dlaczego stołówkę na wyposażać prywatna firma – przecież wiadomo, że weźmie marżę za to samo, co dyrekcja kupi bezpośrednio bez marży. Zacząć trzeba by od ustawy o samorządach. Powinny mieć jasno wpisane, że najpierw mają obowiązek zapewnić szkoły i przedszkola według określonego standardu (w tym stołówki), a dopiero potem mogą zajmować się innymi pierdołami typu Muzeum Bohaterów czy Koncert Doroty Rabczewskiej.

Zajmijcie się tym. Przetargi na catering we wszystkich szkołach to najgłupszy do tej pory pomysł tego rządu.

Wojtek

----------------------------------
Polecamy program do rozliczeń PIT 2017/18
http://www.rzecznikrodzicow.pl/program-do-rozliczen-pit-201718

Wesprzyj nas